Atrakcje

Rzyki Praciaki to idealne miejsce dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku, położone jest w miejscu całkowicie otoczonym wzgórzami porośniętymi lasami.

Miejsce to zachwyci każdego, kto kto chce odpocząć, potrzebuje ciszy i spokoju, ucieka od zgiełku miasta. Wyjątkowo urocza, ciekawa dolina z fascynującymi przełomami potoku Wieprzówka daje nieograniczone możliwość relaksu i wypoczynku. Oczywiście również dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, okoliczne gór oferuję znakomite ku temu warunki.

Wycieczki piesze i rowerowe, na specjalnie wyznaczonych szlakach, umożliwiają utrzymywanie dobrej kondycji przez cały urlop. Dla fanów nart zimą czynna jest stacja narciarska Czarny Groń z supernowoczesnym wyciągiem.

Stok narciarski Czarny Groń

Ośrodek narciarski, będący jednym z głównych składowych kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego „Czarny Groń” w Rzykach. Idealna opcja dla miłośników jazdy na nartach lub snowboardzie.

Domki pod Czarnym Groniem
Domki pod Czarnym Groniem

Beskid Mały

Agroturystyka Domki Pod Czarnym Groniem znajduje się w samym sercu Parku Krajobrazowego Beskidu Małego, w dolinie nad brzegiem potoku Wieprzówka. Górujący nad doliną Czarny Groń jest grzbietem w paśmie Potrójnej i należy do centralne, najpiękniejszej cześci Beskidu Małego. Z polan na szczycie Potrójnej rozciąga się znakomita panorama widokowa obejmująca: Pogórze Śląskie, Pasmo Bliźniaków, Dolinę Rzycką, główny grzbiet Beskidu Małego, Gorce, Pasmo Policy, Babią Górę, Pasmo Jałowieckie, Pilsko, Kotlinę Żywiecką, Grupę Lipowskiego Wierchu i Romanki, pasmo Wielkiej Raczy oraz Beskid Śląski od Glinnego po Skrzyczne.

Leskowiec

Leskowiec to trzeci co do wysokości szczyt Beskidu Małego. Wybitny punkt widokowy na Beskid Żywiecki, Beskid Makowski, Beskid Wyspowy, Gorce, Tatry i Pogórze Wielickie. Przez szczyt biegnie główny szlak Beskidu Małego. Na szczycie stoi drewniany krzyż ufundowany w jubileuszowym roku 2000.

Domki pod Czarnym Groniem
Domki pod Czarnym Groniem

Energylandia

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczonych zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. W skład kompleksu wchodzi Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna, Water Park, Smoczy Gród.

Park Zatorland

Znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można przeszło 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione.

Domki pod Czarnym Groniem
Domki pod Czarnym Groniem

Park Miniatur, Dinolandia

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas wędrówki będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć.

Wizyta w parku Dinolandia  to świetny sposób na wędrówkę w czasie w towarzystwie mezozoicznych gadów.